Irak Hükümeti, ordularının Sincar’a yerleştiğini açıkladı

PKK’nın ikinci Kandil’i olan Sincar’a Irak ordusu yerleşti. Hükümet bunu resmi açıklamayla doğruladı.

Irak Hükümeti, ordularının Sincar’a yerleştiğini açıkladı

PKK’nın ikinci Kandil’i olan Sincar’a Irak ordusu yerleşti. Hükümet bunu resmi açıklamayla doğruladı.

ERDOĞAN NET KONUŞMUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada “Irak bunu başaramazsa biz yapacağız” demişti. Bu hamlenin Erdoğan’ın açıklamalarından yalnızca bir saat sonra gelmesi dikkat çekti.

Erdoğan konu ile ilgili olarak ayrıca şunları söyledi:

Dün akşam itibariyle Irak Merkezi Yönetimi’nin Sincar’a yönelik bazı operasyon girişimlerini ben de doğrusu istihbarat örgütümüzden aldım fakat bunun netice itibarıyla tamamıyla bittiği, bitmediği konusunda şu anda takipteyiz. Kısmi olarak bir müdahaleri olmuş olabilir, nitekim bugün de Irak’tan bu konularla ilgili olarak bir yetkili Irak’tan bu konularla ilgili zaten Türkiye’ye gelecek. Onlarla da MİT müsteşarımızın görüşmeleri olacak. Bu görüşmelerden sonra çok daha sağılıklı bir neticeyi alırız. Eğer bunu başarmakta sıkıntı varsa burada da ikili görüşmelerimizi yapalım, orada gereğini de Sincar’da biz yaparız. Çünkü Sincar’a da bizim öyle çok fazla tahammülümüz yok.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X