Irak’ın kuzeyinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kaplan Operasyonu’nda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini açıkladı.

Irak’ın kuzeyinde silah ve mühimmat ele geçirildi

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Irak’ın kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik düzenlenen ve planlandığı gibi başarıyla devam eden Pençe-Kaplan Operasyonu’nda, teröristlerin inlerine girmeye devam edildiği belirtildi. Mağara ve sığınaklarda yapılan arama-tarama faaliyetleri sonucunda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiği belirtilerek, şunlar kaydedildi:

“Arama-tarama faaliyetleri sonucunda; 2 Zagros keskin nişancı tüfeği, 14 el yapımı patlayıcı, 3 el bombası, 3 mayın, 19 Alpha fire düzenek, 300 adet 7,62 milimetre PKMS makinalı tüfek mühimmatı, 78 adet 40 milimetre B/A mühimmatı, 2 roket mühimmatı, 20 Zagros mühimmatı, 80 adet 12,7 milimetre fişek, 400 Doçka fişeği, 6 RPG-7 mühimmat ve sevk fişeği, 48 elektrikli fünye, gece görüş dürbünü, jeneratör, oksijen tüpü ve yaşam malzemesi ele geçirildi” denildi.

DHA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X