İran devlet televizyonundan Zarif’e ‘sansür’

İran devlet televizyonu yetkilileri Dışişleri Bakanı Zarif’le yapılan özel röportaja yayın izni vermedi.

İran devlet televizyonundan Zarif’e ‘sansür’
HABERİ PAYLAŞ

İran Devlet Televizyonu’nun, Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif ile yapılan özel röportaja yayın izni vermediği bildirildi.

İran’dan yayın yapan “Asr-ı İran” haber sitesine göre, devlet televizyonunda yayınlanan “Doksan” adlı spor programının sunucusu Adil Firdevsipur’un Zarif’le yaptığı röportaja yayın izni çıkmadı. 

Devlet Televizyonu’ndan yapılan açıklamada, röportajın hazırlıkların tamamlanamaması nedeniyle yayınlanmadığı belirtilse de Firdevsipur röportaja yayın izni verilmediğini söyledi.

Firdevsipur, dün gece yayınlanan programı sırasında Dışişleri Bakanı Zarif ve izleyicilerden özür dileyerek, “Bu gecenin özel programı için Dışişleri Bakanı’yla spor konusunda bir röportaj yapmıştık ancak devlet televizyonu yetkilileri röportajın yayınlanmasını uygun görmediler” ifadelerini kullanmıştı.

Röportajla ilgili fotoğraflar perşembe günü medya organlarında paylaşılmış, röportajın dün gece devlet televizyonuna ait Kanal 3’te yayınlanacağı açıklanmıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X