İrgil’den Avcı’ya sorular

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan öğretmenlerin MEB tarafından gönderilen SMS ile bölgeden ayrılmasına neden olan hizmet içi eğitim seminerlerinin devam edip etmediğini sordu.

İrgil’den Avcı’ya sorular

İrgil’in Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından yanıtlanmasını istediği önergede, bu seminerlerin hangi illerde yapıldığı, kaç gün sürdüğü soruları yer alıyor. 

 

Dr. İrgil, şu soruların yanıtlanmasını istedi: “Bölgedeki okullardan kaç tanesi karargah olarak kullanıldı? Kaç tanesi yıkıldı? Kaç tanesi kullanılamayacak kadar zarar gördü? Kaç tanesi eğitim-öğretim yapılması için fiziki uygunluğa sahip? Şu anda bölgede kaç öğretmen bulunmaktadır? Hizmet içi eğitim nedeniyle bölgeyi terk eden öğretmen sayısı nedir? Türkiye Özel Okullar Birliği bölgedeki öğrenciler için MEB’e bazı teklifler sunduğunu açıkladı. Bu teklifler nelerdir? Bakanlığın bu konudaki çalışma planı nedir? MEB bu öğrencilerin çatışmalardan doğan psikolojik travmalarının telafisini nasıl sağlayacaktır?”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X