‘İş yeri sahiplerinin ciddi zararı var’

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, dünkü yangında büyük zarar gören Işıksoy Tekstil yönetimine ve çalışanlarına geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Karaloğlu, “İş yeri sahiplerinin ciddi zararları var. Soğutma çalışmalarımız devam ediyor. İtfaiye tam söndürmeyi

‘İş yeri sahiplerinin ciddi zararı var’

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren Bursa’nın en büyük tekstil fabrikalarından biri olan Işıksoy Tekstil’de sabah 11.00 saatlerinde çıkan yangında soğutma çalışmaları halen devam ediyor. Bursa Valisi Münir Karaloğlu, yanan fabrikaya gelerek yetkililerden bilgiler aldı. Fabrikanın yanan bölümlerinde bazı duvarların çökmüş olduğu görüldü. Fabrika sahiplerine ve çalışanlara geçmiş olsun dileklerini ileten Karaloğlu, hasarlı bölgeleri inceledi. 

 

YANGINI KONTROL ALTINA ALMAK NEDEN UZUN SÜRDÜ?

Ardından yetkililerle kısa bir toplantı yapan Karaloğlu, “Her şeyden önce Işıksoy Tekstil ve çalışanlarına geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. DOSAB, Türkiye’nin en büyük organize sanayilerinden biri. Çok sayıda fabrikamız var. Tekstil, petrol türevi ve kimyevi madde kullanılan sektör. 4 katlı fabrika binasında yangın çıktı. Katlara girip direk müdahale etme şansımız olmadığı için yangını kontrol altına almak uzun sürdü. İtfaiye teşkilatı bütün imkanlarıyla 24 saattir burada emek veriyor. Onlara teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Can kaybı ve yaralanma olmadığını anlatan Karaloğlu, “Etrafta çok sayıda aynı işi yapan fabrikalar var. Başka bir fabrikaya sıçramadan yangını kontrol altına alınması en büyük tesellimiz. İş yeri sahiplerinin ciddi zararları var. Tespitlerden sonraya ortaya çıkacak. İş yeri sahiplerine geçmiş olsun diyoruz. Ciddi bir yangındı” açıklamasını yaptı.

Çıkış sebebinin belli olmadığını vurgulayan Karaloğlu, “İtfaiye tam söndürmeyi bitirdikten sonra içeri girip çalışmasını yapacak. O teknik bir konu. İtfaiye dairemiz çıkış sebebini raporlayacak” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X