İşi ağırdan alan bürokratla yola devam etmeyeceğiz

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, ”Önümüze engeller koymaya, taş koymaya, işi ağırdan almaya çalışan bürokratlarla yolumuza devam etmeyeceğiz” dedi.

İşi ağırdan alan bürokratla yola devam etmeyeceğiz

Elvan, Konya’da dün düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin ardından milletin kendilerine vermiş olduğu emaneti asla yere düşürmeyeceklerini söyledi. 1 Kasım seçimleriyle Türkiye’de yeni bir reform sürecinin başladığını dile getiren Elvan, gelecek 3 aylık, 6 aylık ve 1 yıllık süreçte hangi reformları gerçekleştireceklerini net olarak belirlediklerini ifade etti. Söz konusu dönemde kendilerine düşen çok önemli yükümlülükler bulunduğunu kaydeden Elvan, ”Sadece siyasilerimize değil, elbette hükümetimizin bir kararlılığı var, bunun dışında bürokrasinin de üzerine düşen çok önemli sorumluluklar var” diye konuştu.

VAATLER GERÇEKLEŞECEK

Gelecek dönemde reform ve vaatleri hızla gerçekleştirmeye çaba sarf edeceklerine işaret eden Elvan, şöyle devam etti: ”Bize ayak uyduramayan, biz koşarken kaplumbağa hızıyla gitmeye çalışan bürokratlar varsa onlarla da maalesef, çok açık ve net bir şekilde ifade ediyorum, devam etmemiz mümkün olmayacak. Bizimle birlikte koşan, bizimle birlikte mücadele eden, bizim sahip olduğumuz kararlılığa onların da sahip olmasını arzu ediyoruz. Bu çerçevede hareket eden arkadaşlarımızla elbette yolumuza devam edeceğiz ama önümüze engeller koymaya, taş koymaya, işi ağırdan almaya çalışan bürokratlarla da yolumuza devam etmeyeceğiz.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X