IŞİD 200 kişiyi direğe bağladı

Irak’ta Enbar’ın batısındaki Er-Ratbe kentinde yakınlarının öldürülmesini protesto eden yaklaşık 200 kişinin terör örgütü IŞİD tarafından alıkonulduğu belirtildi.

IŞİD 200 kişiyi direğe bağladı

Enbar İl Meclis Sözcüsü Iyd Ammaş, Ratbe kentinde Nezir el-Kubeysi isimli bir kişinin tartıştığı IŞİD militanını öldürdüğünü, örgütün de Kubeysi’yi kentin ortasında, yakınlarının gözleri önünde kurşuna dizerek infaz ettiğini söyledi. 

Cenaze töreninin ardından halkın, IŞİD’in bölge halkına yönelik uygulamalarını protesto ettiğini dile getiren Ammaş, IŞİD’in gösteriye müdahale ettiği, göstericileri dağıtmak için havaya ateş açtığı ve şiddet kullandığını ve bölge halkından yaklaşık 200 kişiyi alıkoyarak kentte kendilerine ait hapishanelere götürdüğünü kaydetti. Ratbe ilçesi Kaymakamı İmad ed-Duleymi de, IŞİD’in 200 kişiyi elektrik direklerine bağladığını ve söz konusu kişileri kırbaçladığını iddia etti. Duleymi, koalisyon güçlerine IŞİD’in Ratbe’deki mevzilerini bombalama çağrısı yaptı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X