IŞİD, Alman ikiz canlı bombalarla reklam yapıyor

IŞİD’in propaganda dergisi “Dabık”ın son sayısında Alman ikizlerin canlı bomba olarak şehit oldukları yer aldı.

IŞİD, Alman ikiz canlı bombalarla reklam yapıyor

Spiegel Online’de yar alan haberde, ellerinde Kuran olan sarışın Alman ikizlerin propaganda aracı olarak kullanıldıkları belirtildi. 

Dergide, Abu Musab al Almani ve ikiz kardeşi olarak anılan gençlerin, “Haçlı Ordusu“ olarak nitelendirdikleri Alman ordusundan ayrılıp IŞİD’e katıldıkları yazarken, Alman yetkililer ikizlerin öldüğünü henüz teyit edemediler.

İSTANBUL’DA YAŞAMIŞ VE MÜSLÜMAN OLMUŞ

İkizlerin, Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletindeki Castrop-Rauxel kentinden olan Kevin ve Mark K. oldukları bildirildi. 

Arkalarında başarılı bir yaşam bıraktıkları söylenen ikizlerden Kevin‘nin kısa süre ABD’de öğrenim görüp liseyi bitirdikten sonra, bir süre İstanbul’da yaşadığı haberde yer aldı. 

İstanbul’da Müslüman olan Kevin, daha sonra Ruhr-Üniversitesi’nde hukuk eğitimine başladı. Kevin’in kardeşi Mark K. ise 2010 yılında profesyonel subay olarak Alman ordusuna katılmış, Afganistan’daki çatışmalarda yer aldıktan sonra Almanya’ya geri dönmüş.

Güvenlik birimlerinin elindeki bilgilere göre, Mark K. 2012 sonrası İslam’a yöneldi. İkizlerin, zamanla radikal gruplarla bağlantı kurdukları biliniyor. Geçen yıl Ağustos ayında Türkiye üzerinden Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldıkları tahmin edilen Kevin ve Mark K.’dan son terör eylemine kadar haber alınamamış. 

Spiegel Online’nın araştırmalarına göre, şimdiye dek Alman ordusundan 25 eski asker IŞİD’e katıldı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X