IŞİD vahşetinden son görüntüler

Yayınladığı her infaz görüntüsüyle barbarlıklarını bir üst noktaya çıkaran IŞİD bu kez de gasptan suçlu bulunarak “had cezası”na çarptırılan iki kişinin el ve ayaklarını yüzlerce kişinin gözleri önünde et satırıyla kesti.

IŞİD vahşetinden son görüntüler

Suriye’nin Humus kentinde çekildiği sanılan görüntülere göre IŞİD infazcıları aşırı kanamayı önlemek için önce mahkumun el ve kollarına telle turnike uyguladı.

Daha sonra kesilecek el ve ayaklara antiseptik döken militanlar satırla mahkumun önce ayağını kesiyor, sonra aynı işlemi el için uyguluyor.

Video görüntüler, bir eli ve bir ayağı kesilen mahkumlardan birinin olayın şoku içinde hiçbir şey olmamış gibi bacak bacak üstüne atmış ve kesilen organları bandajlanmış olarak ambulans içinde uzaklaşmasıyla sona eriyor.

El veya ayak gibi organların kesilmesiyle uygulanan had cezası zina, hırsızlık ve yol kesme, gasp gibi suçlara veriliyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X