IŞİD, yine tehdit etti

IŞİD, bir kez daha Türkiye’ye tehdit savurdu. Kanlı terör örgütü, tehdit mesajında ‘İntihar saldırılarımızın hedefi olmak istemiyorsanız, acilen elinizi bu savaştan çekin. Sonra oturup ağlamayın’ ifadelerini kullandı.

IŞİD, yine tehdit etti

Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Türkiye’nin kendilerine yönelik operasyona başlaması ve ABD’nin hava bombardımanı için İncirlik Üssü’nü kullanmasına izin vermesine tehditle karşılık verdi.

Örgüt, Türkçe yayın yapan ‘Darülhilafe’ adlı sitede yayınladığı tehdit masajında ‘İslam Devleti’nin bomba yüklü kamyonlarının hedefi olmak istemiyorsanız, acilen elinizi bu savaştan çekin’ denildi. Masajda ayrıca, ‘O güvendiğiniz ABD sizi kurtaramayacak. Yarın İslam Devleti size saldırınca, ansızın bir bomba patlatınca oturup ağlamayın. Bunu siz istiyorsunuz. Ey Türkiye halkı, başınızdakiler sizi Haçlı ABD’ye köle yapıp savaşa sürüklüyor. Bugün İslam Devleti’ni bombaladığı için mutlu olanlar, yarın hilafet aslanlarının bombalarını yiyince bakalım ne diyecek’ifadelerine yer verildi,

ERDOĞAN VE DAVUTOĞLU DA HEDEFTE

Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Ahmet Davutoğlu’nu, ‘Haçlıların yanında durup Müslüman kanı dökmek’le suçlayan IŞİD, ‘Allah’ın ordusuyla savaşan hiçbir kavim başarıya ulaşamadı” ifadelerini kullandı. IŞİD, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de ‘İslam Devleti’ne saldırarak sonunu hızlandırıyor” tehdidinde bulundu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X