IŞİD’e ağır darbe!

Şam Cephesi, IŞİD militanlarının Halep kırsalındaki bölgelere yönelik saldırılarını püskürttü.

IŞİD’e ağır darbe!

Suriye’de muhaliflerin çatı kuruluşu Şam Cephesi’nin (El-Cebhetu’ş-Şamiyye) IŞİD’in Halep’in kuzey kırsalındaki ilçe ve köylere düzenlediği saldırıları püskürttüğü bildirildi. 

AA muhabirine konuşan Şam Cephesi komutanlarından Hassun Zeydan, “IŞİD militanlarının İhtimlat ve Dabig köylerini ele geçirdiğini ancak kuvvetlerinin kendilerini püskürtmeyi başardığını” iddia etti.

“IŞİD’in Suran beldesi ve Mari ilçesini havan topu ve topçu ateşiyle vurduğunu, saldırılarda sivillerin yaralandığını” kaydeden Zeydan, Mari’a bağlı Telmalid ve Havaru’n-Nehr köylerinde örgütle cephe arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını dile getirdi.

Öte yandan “IŞİD’in, Esed güçlerine karşı Başköy’de savaşan muhaliflere saldırarak onları oyalamayı amaçladığını” öne süren cephe komutanlarından Ebu Abbas, “muhaliflerin Nubbul ve Ez-Zehra köylerini ele geçirmek için düzenlediği saldırıların IŞİD’in karşı saldırılarına maruz kaldığını” belirtti.

IŞİD, Türkiye sınırına yakın Azaz ilçesini ele geçirmek amacıyla Halep’in kuzey kırsalında ilerlemeye çalışıyor. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X