IŞİD’e katılmak isterken sınırda yakalandılar

Suriye’ye geçerek IŞİD örgütüne katılmak isteyen ve aralarında Rus Varvara Karaulova’nın da bulunduğu, Azarbaycan ve Dağıstan uyruklu 18 kişi, Batman Emniyet Müdürlüğü’ne getirilerek, Çocuk Şubesi’ne teslim edildi.

IŞİD’e katılmak isterken sınırda yakalandılar

IŞİD’e katılacakları sırada Suriye sınırında Kilis Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerce yakalanan; aralarında Rus Varvara Karaulova’nın da bulunduğu Azarbaycan ve Dağıstan uyruklu 18 kişi, Batman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Şubesi’ne teslim edildi. Kilis Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi’nde işlemleri yapılan 18 kişi, 2 minibüsle Kilis’ten Batman’a getirildi. Bahçelievler Çocuk Şubesi’nde konuk edilen toplam 18 kişinin, konsolosluk aracılığıyla 2 gün içinde ülkelerine gönderileceğini belirtildi. 

Jandarma ekiplerinin kontrolünde Batman’a getirilen Rus, Azeri ve Dağıstan uyruklu 18 kişi, Batman Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi’ne getirilirken, kamera karşısında yüzlerini gizlemeye çalıştıkları gözlendi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X