İsrail, Filistinlilerin yollarını kapattı

İsrail’in, Kudüs’ün doğusunda Filistinlilerin yaşadığı el-İsaviyye köyünün doğu girişi ile Doğu Kudüs’te yer alan et-Tur Mahallesi’ndeki Süleyman el-Farisi Caddesi’ni beton bloklarla ulaşıma kapattığı bildirildi.

İsrail, Filistinlilerin yollarını kapattı

Alınan bilgiye göre, İsrail güçleri, İsaviyye köyünün girişinin bir kısmı ile Tur Mahallesi’ndeki Süleyman el-Farisi Caddesi’ni beton bloklarla kapattı.

İsrail ordu radyosu da İsrail polisinin, Filistinlilerin kentteki İsrail hedeflerine yönelik saldırılarına karşılık güvenlik önlemleri almaya başladığını belirtti.

Filistin Yasama Meclisi’nin Kudüs Milletvekili Muhammed Attun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail’in Kudüs’teki Filistinlilere yönelik baskıları konusunda uyarıda bulunarak, “İsrail güvenlik güçleri Kudüs’te, Filistinlilerin hayatını zorlaştırma yoluyla bizi göçe zorlamaya çalışıyor. Ancak bu tür uygulama ve zorlamalar bizim Kudüs’e sımsıkı sarılmamızı artırıyor” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X