İsrail, İranlı komutanı vurdu

İsrail’in Suriye’de düzenlediği ve beş Hizbullah komutanının öldüğü hava saldırısında İranlı bir generalin de hayatını kaybettiği bildirildi. Öldürülen generalin, İran’ın devrim Muhafızları Komutanlarından olduğu belirtildi.

İsrail, İranlı komutanı vurdu
HABERİ PAYLAŞ

İsrail’in önceki gün Suriye-İsrail sınırında bulunan Golan Tepeleri’ndeki Kuneytra kentinde devriye gezen Hizbullah’a ait araca düzenlediği hava saldırısında İran Devrim Muhafızları komutanlarından Muhammed Ali Allahdadi’yi de öldürdü. 

İran, beş Hizbullah komutanının öldüğü hava saldırısında bir generallerinin de hayatını kaybettiğini doğruladı. İran Devrim Muhafızları internet sayfasındayer alan açıklamada, İsrail saldırısında öldürülen komutanın  İran Devrim Muhafızları’na bağlı Kudüs Gücü’nde görevli saha komutanı olan General Muhammed Ali Allahdadi olduğu belirtildi. Açıklamada, ‘General Muhammed Ali Allahdadi ve bazı savaşçılar ile Hizbullah güçleri, Siyonist rejimin saldırısına uğradı. Kahraman general ile Hizbullah üyeleri şehit edildi’ denildi. Allahdadi’nin, Kudüs Gücü komutanı Kasım Süleymani’nin yakın silah arkadaşı olduğu bildirildi.

TAHRAN’DAN KINAMA

İran Dışişleri Bakanlığı bir bildiri yayınlayarak, İsrail helikopterlerinin Suriye’nin Golan yöresinin Kanitare bölgesinde Hizbullah hareketinin bazı komutanlarını ve savaşçılarını taşıyan araçlara terör saldırısı düzenlemesini şiddetle kınadı.  

Siyasi gözlemciler İranlı komutanın İsrail saldırısı sonucu ölmesinin, zaten gergin olan Tahran-Tel Avivi ilişkilerini daha da zor bir dönem beklediğini belirttiler, 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X