İsrail ordusu 13 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail ordusu, aralarında Filistin Milli İnisiyatifi Hareketi Genel Sekreteri Salah el-Havaca’nın da bulunduğu 13 Filistinliyi gözaltına aldı.

İsrail ordusu 13 Filistinliyi gözaltına aldı

İsrail güçlerinin Batı Şeria’da aralarında Filistin Milli İnisiyatifi Hareketi’nin önde gelen isimlerinden Salah el-Havaca’nın da bulunduğu 13 kişiyi gözaltınaaldığı bildirildi.

İsrail ordusu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Batı Şeria’nın çeşitli noktalarında 13 Filistinlinin gözaltına alındığı ifade edildi. Bu kişilerden 10’unun terör faaliyetlerinde bulunduğu iddia edildi.

Gözaltına alınanlar arasında Hamas mensuplarının da olduğu ileri sürüldü.

Filistin Milli İnisiyatifi Hareketi Genel Sekreteri Mustafa el-Bergusi ise yayımladığı basın açıklamasında, İsrail güçlerinin hareketin önde gelen isimlerinden ve halk direnişçisi Havaca’yı Ramallah’taki evinde gözaltına aldığını belirtti.

Görgü tanıkları, Havaca’nın gözaltına alınması sırasında İsrail güçleri ile Filistinliler arasında arbede çıktığını aktardı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X