İşsizlik tek haneye düşecek

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) Genel Müdürü Mehmet Ali Özkan, Milli İstihdam Seferberliği sonucunda işsizlik oranını tek haneli rakamlara indirmeyi hedeflediklerini belirterek, ”Bunu da gerçekleştireceğiz” dedi.

İşsizlik tek haneye düşecek

Özkan, dün Bolu’da gazetecilere yaptığı açıklamada, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları olarak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı ‘Milli İstihdam Seferberliği’ ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun ‘Akıl Teri ile Alın Teri’ sloganıyla ‘Çalışma Hayatında Milli Seferberlik’ adı altında başlattığı çalışma kapsamında ziyaretlerde bulunduklarını vurguladı.

UYGULAMALAR BAŞLADI

Amaçlarının çalışma hayatının bütün tarafları ile bir araya gelerek, onların dertlerini, sıkıntılarını ve güzelliklerini dinlemek olduğunu dile getiren Özkan, ”Çalışma hayatını yönlendirici, daha düzenli hale getirici çalışmaları yapmak üzere Bakanlığımızın bürokratları 12 ekip halinde Türkiye’nin her yerindeler. Geçtiğimiz ay itibarıyla birinci ziyaretler bitti ve dönerek çeşitli önlemler aldık. Gerek İŞKUR, gerek SGK Başkanlığı, gerekse Bakanlığımızın ilgili birimleri düzenlemeleri yaptı ve artık uygulanmaya başlandı” diye konuştu. Milli İstihdam Seferberliği’nde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye çapında 1,5 milyon hedefi koyduğunu vurgulayan Özkan, ”500 bin de işbaşı eğitim planlıyoruz. Yani Türkiye’de bu yıl için 2 milyon civarında bir artış bekliyoruz, yıl sonuna kadar. Bu seferberliğin sonucunda işsizlik oranını tek haneli rakamlara indirmeyi düşünüyoruz. Bunu da gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X