İstanbullu Gelin’de, o konağın gerçekten Bursa’da olduğunu mu sanıyorsunuz? Durum aslında çok farklı!

Cuma akşamları Star TV ekranlarında yayınlanan ve 3. sezonuyla da büyük ilgi gören İstanbullu Gelin dizisindeki ihtişamlı konak, izleyicinin merakını cezbediyor.

İstanbullu Gelin’de, o konağın gerçekten Bursa’da olduğunu mu sanıyorsunuz? Durum aslında çok farklı!
HABERİ PAYLAŞ

Konağın Bursa’da nerede olduğu, kimin evi olduğu merak konusu.

Diziyi takip edenler, muhteşem güzellikteki konak ve bahçesinde geçen Boranlar’ın hikayesini heyecanla izliyor.

Konak şu anda Adem’in eline geçti. Yıllardır sürdüğü intikamın sonucunda o konağı almayı başardı.

İstanbul’da Ülfet’in evine yerleşen Boranlar ise hiç mutlu değil.

Diziyi takip edenler, Boranlar’ın konaktaki hallerine geri dönmelerini istiyor. Konak sadece dizinin mekanı değil, izleyicinin gönlünde de başka bir yer kazanmıştı.
 


 

Peki o konak gerçekten Bursa’da mı? Dizinin seti, Bursa ve İstanbul arasında mı çekiliyor? Oyuncular sürekli Bursa’ya mı gidiyor?

Durum hiç de sanıldığı gibi değil. Ne orası Bursa ne de o konak Bursa’da.

Aslında dizinin tamamı İstanbul’da çekiliyor. Öyle bir konak da yok!

“Nasıl yok?” dediğinizi duyar gibiyiz! Evet gerçekten öyle bir ev yok! Var ama yok! Çünkü orası gerçekte bir ev değil. İçinde de kimse yaşamıyor. İstanbullu Gelin dizisi için inşa edildi.

Nerede olduğunu merak edenlerin merakını da giderelim hemen…

Konak İstanbul’da, pek çok diziye ev sahipliği yapan Beykoz’daki eski Kundura Fabrikası’nda.

Yani o ev bir plato. Dizi için kullanılıyor. Tamamen Bursa’daki konakların mimarisine uygun olarak yaptırıldı.

O3 Medya’nın yapımcılığını üstlendiği dizideki konak, sadece bir plato yani.

Diziden sonra başka dizilere de ev sahipliği yapar mı bilinmez ancak, Boranlar’ın konağı, muhtemelen izleyicinin aklından uzun süre çıkmayacak.

Konak inşası için dizinin hazırlıkları sırasında tam 5 aylık bir süreç yaşandı. 5 ayda inşa edilen konak, Bursa evlerine benziyor ve büyük bahçesi, süs havuzu, zaman zaman keyifli sohbetlere de sahne olan camla çevrili, Esma’nın çiçeklerle ilgilendiği küçük bahçe de dikkat çekiyor.
 


 

Dizideki konağın inşasından önce Bursa’nın evlerinin tarihi dokusu da mercek altına alınmış. Titiz bir çalışma sonucunda ortaya çıkan konak, 35 kişilik ekip tarafından inşa edilmiş. 800 metrekare alanı kaplayan konağın yanı sıra 1000 metrekare de açık alanı mevcut.

Konak yeniden inşa edilirken iç dizayn da özel bir incelik gerektirmiş. Konağın içindeki mobilyalar ve tüm aksesuarlar da İstanbullu Gelin dizisine özel olarak üretilmiş.

Peki o kocaman konakta kaç oda var?

Hemen o sorunun da yanıtını verelim. Tam 9 odaya sahip konak. Ayrıca bir çalışma odası, salon, yemek salonu ve büyük bir mutfak mevcut.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X