İşte o ölüm teknesi

Rumeli Feneri açıklarında içindeki 43 kişi ile batan teknedeki kayıp 13 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. Bu arada tekneden kopan parçalardan isminin `TORUN` olduğu anlaşılan yarı batık vaziyetteki tekne, KIYEM3 botu ile Büyük Liman`da getirildi. İlk ince

İşte o ölüm teknesi
HABERİ PAYLAŞ
İçindeki 43 kişi ile Sarıyer Rumeli Feneri açıklarında batan teknede kayıp olan 13 kişiyi arama çalışmaları devam ediyor.
 
Arama çalışmalarına Kıyı Emniyeti’nin yanı sıra sivil toplum örgütleri de destek veriyor. Genç Denizciler Dayanışma Derneği (GEDDAD) ve Mahalle Afet Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi (MAGAME) kayıp 13 kişiyi bulmak için sabah saatlerinde bot ile denize açılarak yüzeyden arama çalışması yaptı.
 
MAGAME üyesi Hüseyin Karadayı “Şu an GEDDAD kurtarma 1 botu ile deniz yüzeyinde arama kurtarma çalışması yapıyoruz. Dün akşam saatlerinde denizdeki dalganın 4-5 metreyi bulması nedeniyle daha zor şartlarda çalışıyorduk. Şuan ise deniz yüzeyi çalışmaya daha uygun. Kayıp 13 kişinin kurtarılmasına yönelik bir çalışma yapılmakta. AFAD Ekipleri ve diğer ekipler tüm gün boyunca falezlerden ve denizden kıyı araştırması yapacak. Yaklaşık 5 km’lik bu hat gün boyunca taranacak. Kıyıdan yarım mil açıkta 8,5 metre derinlikte yüzey çalışması devam diyor” dedi.
 
VALİ O TEKNEYİ İNCELEDİ
 
Rumeli Feneri’nde içerisindeki 43 kişi ile batan teknenin bulunduğu askeri tesise saat 12.30’da gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, yetkililerden bilgi aldı.
 
Vasip Şahin ve Selami Altınok’u, Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı, Kıdemli Albay Yavuz Geçim karşıladı. Vasip Şahin ve Selami Altınok yaklaşık 30 dakika sonra tesisten ayrıldı. Bu arada askeri yetkililerin iskeleye konulan teknede inceleme yaptığı görüldü.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X