İşte Yaşar Kemal’in son durumu

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Öztürk, Yaşar Kemal’in sağlık durumuna ilişkin “Klinik tablo stabil seyretmektedir. Gereken her türlü tedavi ve bakım hizmeti yapılmaktadır” dedi.

İşte Yaşar Kemal’in son durumu

İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Şükrü Öztürk, Yaşar Kemal’in sağlık durumuna ilişkin “Klinik tablo stabil seyretmektedir. Gereken her türlü tedavi ve bakım hizmeti yapılmaktadır” dedi.

 

Öztürk, hastanenin yoğun bakım servisinde tedavisi süren Yaşar Kemal’in sağlık durumu hakkında gazetecilere bilgi verdi.

 

Kemal’in yatışından beri klinik tablosunda olumsuz tablo gözlenmediğini belirten Öztürk, şu bilgileri verdi: 

 

“Klinik tablo stabil seyretmektedir. Tıbbi bilimsel verilere göre gereken her türlü tedavi ve bakım hizmeti yapılmaktadır. Yatışından bu tarafa klinik durumunda olumsuz bir gelişme olmaması bizi umutlandırmaktadır. Geleceğe dair umutlu olmamızı sağlamaktadır.”

 

“Hocalardan aldığımız bilgiye göre durumu stabil ve umutlular”

 

İstanbul Valisi Vasip Şahin, önceki gün akciğer enfeksiyonu ve kalp ritim bozukluğu sebebiyle İstanbul Üniversitesi (İÜ) İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınan Yaşar Kemal’in sağlık durumuna ilişkin bilgi almak üzere hastaneye geldi.

 

Çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa bir ziyarette bulunduğunu ifade eden Şahin, Kemal’in eşi Ayşe Semiha Baban’a geçmiş olsun dileklerini ilettiğini söyledi.

 

Şahin, “Hocalardan aldığımız bilgiye göre durumu stabil ve umutlular. Ben de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İnşallah ünlü yazarımız, romancımız Yaşar Kemal Bey kısa sürede aramıza dönecektir, umudumuz bu yönde. Uzaktan gördüm, yoğun bakımda çünkü. Hocalarımızın kontrolü dahilinde en iyisi yapılmaya çalışılıyor” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X