İstihdama büyük katkı

İşverenle iş arayanları buluşturan Osmangazi Kariyer İstihdam Merkezi (OKİM), Bursa’da istihdama çok ciddi katkı sağlıyor.

İstihdama büyük katkı

Osmangazi Belediyesi bünyesinde 2009 yılında İş-Kur masası olarak faaliyete geçen istihdam masası, 2014 yılı Temmuz ayından itibaren OKİM (Osmangazi Kariyer İstihdam Merkezi) olarak hizmet vermeye başladı.

OKİM sayesinde iş arayan vatandaşlar, başvuru formlarında belirttikleri nitelikler doğrultusunda eleman ihtiyacı olan kuruluşlara yönlendiriliyor. Özel sektörün yanı sıra, belediye bünyesinde çalışma talebinde bulunanlar da kayıt altına alınıyor. 

Vatandaşın başı sıkıştığında kendisine en yakın görüp, kapısını çaldığı ilk kurumun belediyeler olduğunu belirten Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, “Bizler de, vatandaşın kendilerinden bir parça olarak gördüğü belediyenin her alanda yanlarında olduğunu hissettirmek amacıyla OKİM’i kurduk. Geçen 2 yıllık sürede istihdama çok ciddi fayda sağladık. Hizmet noktasında örnek bir istihdam merkezi olmayı amaç edinen merkezimize, bugüne kadar 4 bin 572 vatandaşımız iş için başvurup öz geçmişini bıraktı. Bunlardan 996’sı, eleman için bizden personel talebinde bulunan firmalarda kendileri için uygun bir işe yerleştirilerek çalışma hayatına başlatıldı” dedi. 

Henüz 2 yıl gibi kısa bir süre geçmesine rağmen, vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören OKİM’in, özel bir yazılım sayesinde işveren ve işçiyi kayıt takip sisteminde buluşturduğunu söyleyen Dündar, “Bugüne kadar 349 firma bizden personel talebinde bulundu. Başta otomotiv, hizmet, satış – pazarlama, büro ve tekstil olmak üzere, bugüne kadar 20’den fazla sektörde istihdama katkı sağladık. Bu sektörlerden de birçok kategoride firma ile kendi iletişim ağımızı oluşturmuş durumdayız” dedi. Başkan Dündar, ayrıca vatandaşların iş başvuru formlarını OKİM’in kendi web sayfası üzerinden de yapabildiklerini söyledi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X