İstikamet Antalya mı?

Teknik Direktör İbrahim Üzülmez’in sürekli işaret ettiği “karantina lig” gerçeğe dönüşeceğe benziyor.

İstikamet Antalya mı?
HABERİ PAYLAŞ

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın yarıda kalan liglerin tamamlanması konusunda önemli bir çalışma yaptığı ortaya çıktı. Fanatik’ten deneyimli yazar Tunç Kayacı’nın haberine göre TFF her ne kadar 12 Haziran’da Süper Lig’in başlayacağını söylese de Bakanlık planlamasında ligin başlangıcı 29 Haziran, bitişi ise 26 Temmuz şeklinde gözüküyor. En çarpıcı detay, maçlar deplasmanlı şekilde değil, riski en aza indirmek için tek merkezde oynanacak. Stat sayısı göz önünde bulundurularak İstanbul tercih edildi. Takımlar, lig başlamadan 1 ay önce İstanbul’da ayrı lokasyonlarda toplanacak.

ANTALYA MERKEZ OLACAK
Süper Lig için İstanbul’u işaret eden Spor Bakanlığı, alt liglerin rotasını ise Antalya olarak belirledi. TFF 1.Lig ve TFF 2. Lig için Belek ve Kadriye’deki otel ile tesisler kullanılacak. TFF 3. Lig maçları ise Kundu ve Manavgat’ta otellerin standartlara uygun sahalarında oynanacak. Bursaspor Teknik Direktörü İbrahim Üzülmez daha önce yaptığı açıklamalarda karantina ligi önermiş ve maçların tek ilde oynanması gerektiğini ifade etmişti. Eğer Spor Bakanlığı ve Futbol Federasyonu’nun çalışması kesinlik kazanırsa Bursaspor kalan 6 maçını Antalya’da tamamlayacak.

351 MAÇ YAPILACAK
Türkiye’de alt liglerde tamamlanması gereken toplam 351 maç var. TFF, Sağlık Kurulu ile yaptığı son toplantının ardından 1.Lig’in başlama tarihini 19 Haziran, 2. Lig ve 3. Lig’de ise 18 Temmuz olarak belirlemişti. Ve yine deplasmanlı sistemde devam edileceğini duyurmuştu. Gençlik ve Spor Bakanlığı, alt ligler konusunda da çalışmasını yaptı. Öncelikle maçlar yine tek merkezde oynanacak yani karantina bölgesi oluşturulacak. Takımlar, minimum seviyede dışarı ile temas kuracak ve izole şekilde maçlara hazırlanıp, karşılaşmaları oynayacak. Seyahat riskini ortadan kaldıran Bakanlık, merkez olarak Antalya’yı belirledi. Hali hazırda spor turizminin başkenti olan Antalya’da yüzlerce otel ve 200 civarında antrenman sahası var.

10 KİLOMETRE SINIRLAMASI
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya’yı alt ligler için karantina bölgesi olarak belirlerken, takımların kalacağı otel ve idman ile maç yapacakları saha arasındaki uzaklık maksimum 10 kilometre şeklinde belirlendi. Takımları taşıyacak araçlar hijyen açısından tam donanımlı olacak. Tüm karşılaşmalar seyircisiz yapılacak.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X