İtfaiyeden nefes kesen gösteri

İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 303.yılı kutlama programı kapsamında Bursa Kent Meydanı’nda düzenlenen sergide, itfaiyeciler 20 metre yükseklikteki itfaiye merdiveninden halatlarla Türk Bayrağı açarak indi.

İtfaiyeden nefes kesen gösteri
HABERİ PAYLAŞ

İtfaiye Haftası kutlamaları kapsamında Kent Meydanı’nda Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, AFAD, AKUT, Bursagaz, BUSKİ, Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti stant açarak, yangın ve doğal afetlerde kullanılan ekipmanları tanıttı. 

Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği sergide Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, nefes kesen bir gösteri yaptı. Yaklaşık 20 metre yüksekliğe kaldırılan itfaiye sepetindeki 2 itfaiye eri, dağcılar gibi halatlarla aşağıya indi. Aşağıya inen dağcıların havada Türk Bayrağı açması vatandaşlardan bol bol alkış aldı.

Stantları gezen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, itfaiye teşkilatının kuruluşunun 303. yılının kutlandığını belirterek, “Halkımız burada yapılan faaliyetleri görüyor. Arama, kurtarma, yangın, afetler konusunda yapılması gerekenler anlatılıyor. 

Burada vatandaşlarımız itfaiye ve kurtarma faaliyetlerinde kullanılan araç ve gereçleri de görme fırsatı buluyor. Ben bütün itfaiye ekiplerini ve AFAD, AKUT gibi kuruluşları cani gönülden kutluyorum. Arkadaşlarımızın çoğu gönüllülük esasına göre çalışıyorlar” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X