İtiraf gibi açıklama: Türkler gibi yapamayız

2014 yılında Rusya’nın eline geçtikten sonra Moskova tarafından Kırım’a Başbakan olarak atanan Sergey Aksenov, önümüzdeki yaz sezonu Kırım’ın Rus turistler için Türkiye’nin yerini tutamayacağını itiraf etti.

İtiraf gibi açıklama: Türkler gibi yapamayız

Rusya yönetiminin Türkiye’ye yönelik ilan ettiği yaptırımlar sonrasında “İç turizme yönelin” çağrısının yeterli alt yapı ve hizmet kalitesi eksikliği yüzünden yerine getirilmesi çok zor bir vazife olduğunu Kommersant gazetesine itiraf eden Kırım yöneticisi Aksenov, “Bir yıl gibi kısa sürede bizim Türkiye’deki turizm sektörü kalitesini yakalamamız mümkün değil. Onlar en azından son 20 yıl bu sektöre inanılmaz yatırımlar yaptı. Kırım ise şu anda batı yaptırımları altınd” dedi. 

Aksenov, “Yarımadaya uluslar arası uçak seferleri yapılamıyor. Ukrayna tarafından gıda ambargosu söz konusu. Rusya dışında dünyadan yatırım çekmemiz de şu an imkansız. Döner sermayeden yoksun turistik tesislerimiz iki ucu zar zor bir araya getiriyor” diye devam etti. 

Kırımlı yönetici son olarak, “Bu yüzden Karadeniz kıyısında plaj turizmi alanında bizden kimse mucize beklemesin. Önümüzdeki yaz sezonu ancak sanatoryum turizmi umut vaat ediyor. 625 sanatoryumdan ancak yarısı Rusya ana karadan gelecek yerli turistlere her şey dahil modeli uygulayabilecek durumda. Hizmet seviyesi ise Türkiye ile ölçülemez. Ancak anımsatabilir” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X