İyi ki Bursa’da yapıldı: Şehir Hastanesi olmasaydı korona hastasının işi zordu!

Şehir, Yüksek İhtisas, Çekirge Devlet hastanelerinde toplam olarak 350’si yoğun bakım olmak üzere 1.700’e yakın korona hastası tedavi görüyor. Şehir Hastanesi 190 yoğun bakım ve 600 servis yatağıyla “İyi ki Bursa’ya yapılmış” dedirtiyor. Şehir Hastanesi Laboratuvarı’nda numune tetkik süresi 5 saate kadar indi. Bursa’daki vaka sayısı ise hafta sonuna girerken günlük 3 bin 800’e çıktı, sonra 3 bin 200’lere indi. Fakat bu rakamlar hâlâ çok büyük ve tablo korkutucu… Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

İyi ki Bursa’da yapıldı: Şehir Hastanesi olmasaydı korona hastasının işi zordu!

Tablo kötü… Sağlık Bakanı Fahrettin Koca her akşam çağrı yapıyor. 3 altın kural maske-mesafe-temizlik anımsatması yapıp “kalabalığa girmeyin” diyor.

Gelin görün ki…

Fakat…

Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de vaka sayıları artıyor, özellikle Bursa bu artışta ilk sıralarda yer alıyor. Bu artış da günlük yaşam kısıtlamaları getirdi.

Bir yandaysa…

İşin tedavi boyutu var. Çünkü, vaka tanısı konulanların bir kısmı evlerinde karantinaya alınırken, bazıları hastaneye yatırılıyor, yoğun bakım gerekiyor.

İşte…

Tablonun sağlık açısından giderek ağırlaştığı ve kötüleştiği süreçte, Bursa’daki kamu hastanelerinde tedavi gören koronalı hasta sayılarını merak ettik.

Rakamları görünce…

Bursa’nın hem çok korkması gerektiği, hem de Şehir Hastanesi’ne şükretmesi gerektiği sonucuna vardık.

Manzara şu:

Şu anda…

Bursa Şehir Hastanesi’nin kapasitesi arttırılan yoğun bakım ünitesinde 190 Covid’li hasta var. Yanı sıra, 140 da farklı hastalıklardan yatan var.

Yine…

Şehir Hastanesi’nin katlardaki servislerinde 600 Covid’li hasta tedavi görüyor. Bu da, 190’ı yoğun bakım solmak üzere yalnızca Şehir Hastanesi’nde 800’e yakın korona hastasının tedavi gördüğü anlamına geliyor.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X