İYİ Parti Zonguldak İl Kongresinde Kavga

İyi Parti Zonguldak İl Kongresi’nde, kadın bir parti üyesinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia eden Ereğli Ülkü Ocakları eski başkanı Sertan Kuzu ile diğer partililer arasında kavga çıktı.

İYİ Parti Zonguldak İl Kongresinde Kavga

İyi Parti Zonguldak İl Başkanlığı’nın ilk kongresi, bir restoranda gerçekleşti. Kongreye, eski devlet Bakanı Aydın Tümen, Karabük İl başkanı Dursun Altıparmak, Düzce İl Başkanı Ercan Katırcıoğlu, Bartın İl başkanı Mehmet Yolcu, eski Zonguldak Milletvekili Boray Baycık ve çok sayıda partili katıldı. Mevcut Başkan Ragıp Bayraktar ve başkan adayı Ahmet Emre Bayramoğlu, yönetim listelerini divana sundu. Mevcut İl başkanı Ragıp Bayraktar konuşma yapmak için kürsüye çıktığı sırada salon bir anda karıştı.

Ereğli Ülkü Ocakları eski başkanı Sertan Kuzu, kadın bir partilinin ülkücülere hakaret ettiğini iddia ederek, “Ülkücülere hakaret edemezsiniz. Bu partide kimse ülkücülere laf edemez. Bu parti bizim emeklerimizle kuruldu. Edemezsin. Biz emek verdik bu partiye.” diye bağırdı.

Ardından çok sayıda partili kürsü önüne gelince arbede çıktı. İl başkanı Bayraktar’ın yanına giderek kürsüde konuşma yapmak istediğini söyleyen Kuzu’ya izin verilmedi. Bu sefer partililer arasında çıkan arbede yumruklu kavgaya dönüştü. Kavganın arasında kalan il başkanı Bayraktar, partililer tarafından uzaklaştırıldı.

Diğer partililerin araya girmesinin ardından ortam sakinleştirilmeye çalışıldı. İsmi öğrenilemeyen kadın partilide kürsü önüne gelerek, “Bayan dayanışması olan bir partide bayana bağıramaz. Sakin olacak.” dedi. Divanın izin vermesinin ardından kürsüde konuşma yapan Sertan Kuzu, “Bende MHP’den geldim. Ülkü ocaklarından geldim. Ülkü ocakları genel merkezinde görev yaptım.

Anti demokratik nedenlerden dolayı yeni parti kurmaya mecbur bıraktılar. Biz bu şartlarda buraya gelmişken, buraya çıkan arkadaşlarımızın yada salondaki diğer arkadaşlarımızın bizim mücadelemize gölge düşürmeye hakları yoktur.

Siz de burada o partiden bu partiden diye ayrım yaparsanız bu partinin mücadelesine gölge düşürürsünüz.” dedi. Salondakilerin alkışladığı Kuzu, teşekkür ederek kürsüden ayrıldı. Kongre, İl başkanı Bayraktar’ın konuşmasıyla devam etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X