İYİ Parti’den CHP’ye: HDP varsa biz yokuz

CHP ile İYİ Parti’nin 31 Mart ve 23 Haziran seçimlerinde oluşturduğu Millet İttifakı’nın devam edip etmeyeceği konuşulurken, İYİ Parti’den CHP’ye yönelik eleştiriler artmaya başladı.

İYİ Parti’den CHP’ye: HDP varsa biz yokuz
HABERİ PAYLAŞ

CHP’yi HDP üzerinden eleştiren İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, ‘‘CHP’nin her yaptığına ‘evet’ diyerek savunmuyoruz. HDP’ye kimi krediler açarak siyaset yapmanızı doğru bulmuyoruz. Bu, onları 90’ların SHP’si gibi yapar, söylüyoruz. CHP, HDP ile kurumsal olarak devam edeceğim diyebilir, tercihidir ama biz bu bileşen içinde olmayız” dedi. CHP’yi HDP’yle yakınlaşmakla eleştiren Ağıralioğlu, “Kırmızı çizgimizi muhafaza ediyoruz. ‘Biz ne yaparsak yapalım İYİ Parti bizimle beraberdir’ gibi bir algı oluşmasın. Biz ilkelerle beraber oluruz” diye konuştu.
CHP ile İYİ Parti’nin 2 ayrı parti olduğunu anımsatan Ağıralioğlu, ‘‘Millet İttifakı ile bir güç birliği yaptık. Bu beraberliği millet de seçim sonuçlarıyla takdir etti. Biz de bunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu taşıyoruz. Ama bu bizim Millet İttifakına Katolik nikahı ile bağlı olduğumuz anlamına gelmiyor. Biz CHP’nin her politikasını beğensek CHP’li oluruz” ifadesini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X