İYİ Parti’nin Bursa adayı kim olacak? Gözler o isimde…

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz, İYİ Parti’nin İstanbul Şile’de yapılan 2 günlük istişare toplantısından çıkan sonucu ve İYİ Parti Bursa İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’nun sözlerini köşesine taşıdı…

İYİ Parti’nin Bursa adayı kim olacak? Gözler o isimde…

Yılmaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

Hafta sonu… İYİ Parti’nin, Merkez Yönetim Kurulu, milletvekilleri ve il başkanları katılımıyla İstanbul Şile’de 2 günlük istişare toplantısı vardı.

Toplantı…

Daha çok İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in açıklamaları ve parti içi tartışma haberleriyle gündeme geldi, ama gündem maddeleri arasında 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim süreci de vardı.

Dönüşte…

İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu’nu arayıp çıkan kararı ve yerel seçime yönelik genel eğilimi sorduk.

“Şile Kampı’ndan çıkan karar çok net” diye söze başladı ve şunu söyledi:

“Genel İdare Kurulu’muzun daha önce aldığı karar doğrultusunda, 81 il ve 622 ilçede kendi adaylarımızla yerel seçime gireceğiz.”

Yani…

“Yani, İYİ Parti olarak süreci bu şekilde yürüteceğiz.”

Şunu da açıkladı:

“Bursa İYİ Parti teşkilatı olarak biz de önümüzdeki haftadan itibaren belediye başkan adaylarımızı peyder pey açıklayacağız.”

Başvuru takvimi anımsattı:

“İYİ Parti’ye hem belediye başkan aday adaylığı, hem belediye meclisi üyeliği aday adaylığı için resmi başvurular pazartesi günü başladı.”

Şunun altını çizdi:

“Belediye başkanlığı ve meclis üyeliği için aday adaylığı başvuruları 22 Aralık’a kadar devam edecek. Adaylık düşünen teşkilat mensuplarımızın ise 1 Aralık’a kadar görevlerinden istifa etmeleri gerekiyor.”

Sohbetimizde…

Şile Kampı kararlarını değerlendiren İYİ Parti İl Başkanı Dr. Mehmet Hasanoğlu bundan sonraki süreci tanımlarken, “üçüncü yol” işareti verdi.

Bunun ne anlama geldiğini de şöyle açıkladı:

“Türkiye’deki kutuplaşmış ittifak sürecini bitirmek, seçmenin sıkışmış tercih ufkunu açmak adına üçüncü yol olarak; kuruluşumuzdaki fabrika ayarlarımıza dönüp, Türk milletinin ve Türkiye Cumhuriyeti’nin önünü açmak için çalışmaya devam edeceğiz.”

Şunu da ekledi:

“İttifak kesinlikle yok, bazı yerlerde adaya göre dirsek teması olabilir.”

 

Gözler Türkoğlu’nda: İYİ Parti’nin adayı mı?

Selçuk Türkoğlu… Geçmişte memur sendikacılığı yaptığı için mücadeleden geliyor. İYİ Parti’de İl Başkanı oldu, 14 Mayıs’ta Bursa Milletvekili seçildi.

Başarılı olduğu mücadele siyasetini Meclis’te sürdürüyor.

Yerel seçim sürecinde, İYİ Parti Bursa Büyükşehir Adaylığı için konuşulanlar oldu, ama teşkilatın onu istediği biliniyor.

İttifak defteri kapanınca gözler Selçuk Türkoğlu’na döndü. Acaba Büyükşehir Adayı olur mu?

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X