<

`İzlemedim, basından takip edip talimat verdim`

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı İslam, `Programı (Seda Sayan Show) izlemedim, sadece yankılarını basından takip ederek, böyle bir talimat verdim` dedi.

`İzlemedim, basından takip edip talimat verdim`
HABERİ PAYLAŞ
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, eski iki eşini öldüren adamı programa çıkaran “Seda Sayan Show’u” RTÜK’e şikayet etti.
 
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, konuyla ilgili  yaptığı açıklamada, 1 Eylül Pazartesi günü yayınlanan “Seda Sayan Show” programında, eski iki eşini öldüren adamın konuk edildiğini söyledi.
 
Söz konusu programı; suçlu ve suçu masum göstermesi, toplumda infial uyandırması, cinsiyet eşitliğine aykırı ve kadına yönelik şiddeti özendirici olması ve bu yönde yayın yapılamayacağı gerekçesiyle RTÜK’e şikayet ettiklerini kaydeden İslam, “Üst Kurul’un programla ilgili gereğini yapmasını istedik” dedi.
 
Bakan İslam, başvuruyu RTÜK’e bugün yaptıklarını ifade ederek, “Ben programı izlemedim, sadece yankılarını basından takip ederek, böyle bir talimat verdim” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X