İzmir-İstanbul Otoyolu’nun yarısı tamam

İstanbul ve İzmir arasında ulaşımı 3,5 saate düşürecek 433 kilometrelik projenin yüzde 48’inin tamamlandığı bildirildi.

İzmir-İstanbul Otoyolu’nun yarısı tamam
HABERİ PAYLAŞ

Gebze’den başlayıp İzmir Çevreyolu üzerindeki Anadolu Lisesi Kavşağı’nda son bulacak olan 384 kilometre otoyol ve 49 kilometre bağlantı yolu olmak üzere toplam 433 kilometreden oluşan İstanbul-İzmir Otoyolu Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. İki büyük şehir arasında ulaşımı 3.5 saate düşürecek projenin genel anlamda şu ana kadar yüzde 48’inin tamamlandığı belirtildi. Toplamda 3 bin 210 metre uzunluğundaki Belkahve Tüneli’nde kazı çalışmaları sona ererken, bir süre önce nihai kaplama betonu atılmaya başlandı. Ayrıca 2 bin 238 metre uzunluğundaki Bornova Viyadüğü’nün 114 ayağının yapımı tamamlandı ve tabliyeleri yerleştirilmeye başlandı.

HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ

Otoyol güzergahında bulunan Kemalpaşa Bağlantı Yolu’nun ise kısa süre sonra açılmasının planlandığı bildirildi. İzmir sınırlarında proje kapsamındaki tüm sahalarda çalışmalar hızla sürerken, havadan görüntülenen Bornova Viyadüğü ve Kemalpaşa Bağlantı Yolu’nda işlerin bir hayli ilerlemesi dikkat çekti. Otoyolun güzergahı da artık ortaya çıkmaya başladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X