İzmit Körfez Geçişi Köprüsü mart ayında açılacak

Yalova’nın Altınova ilçesi Kaymakamı Nurullah Kaya, Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi kapsamında İzmit Körfez Geçişi Asma Köprüsü’nün mart ayı sonunda faaliyete girmesinin beklendiğini söyledi.

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü mart ayında açılacak

Köprü çalışmalarını inceleyen Kaya, köprünün kablo montajı için oluşturulan ‘kedi yolu’ diye adlandırılan bölümünde geçen mart ayında kopma meydana geldiğini hatırlattı. Hava muhalefetinden dolayı meydana gelen kopmanın büyük zarar oluşturduğunu ifade eden Kaya, ‘Bu zarar neticesinde işlerde bir nebze de olsa süre olarak sıkıntı doğacağı yönünde kamuoyunda bir anlayış ve bilinç oluşmuştu. Ancak gerek ilgili konsorsiyum gerekse yüklenici firmaların gayretleri ve olağanüstü çalışmalarıyla kedi yolu malzemelerinin tamamı indirildi ve kısa sürede yerine yenileri tedarik edilerek yerleştirildi” dedi.

SEVİYE YENİDEN YAKALANDI

Kaya, yapılan çalışmaların ardından şu an mart ayındaki seviyeyi yeniden yakaladıklarını dile getirdi. Nurullah Kaya, ‘Kedi yolunun şu anda en düşük seviyesi deniz üzerinde 74 metre, en yüksek noktası kulenin en üst kısmı olan 202 metredir. Sözleşmenin de gereği olarak köprünün aralık ayı sonu itibarıyla faaliyete geçmesi düşünülüyordu. O iş kazası nedeniyle köprünün mart ayı sonunda faaliyete girmesi öngörülüyor ve bekleniyor’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X