İznik polisi hırsızlara karşı broşür dağıttı

Bursa`nın İnegöl ilçesinde, Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Büro Amirliği ekipleri, kapı kapı gezerek broşür dağıttı. Ekipler, ‘Hırsızdan Mektup Var’, ‘Lütfen Kapınızı Kapalı Tutunuz’ ve ‘Kim O?’ yazılı afişleri kapılara yapıştırdı.

İznik polisi hırsızlara karşı broşür dağıttı
Toplum Destekli Büro Amirliği Ekipleri, hırsızlık olaylarına dikkat çekmek için Mahmudiye Mahallesi’nde broşür ve afiş dağıttı.
Kapı zillerini çalıp, ‘Kim o’ demeden kapıları açan vatandaşları ikaz eden ekipler, apartman ve müstakil ev kapılarına ‘Ailenizin ve Evinizin Güvenliği İçin Lütfen Kapınızı Kapalı Tutun’, ‘Kim O?’ yazılı afişler yapıştırdı. Ekipler, vatandaşlardan şüphelendikleri kişileri 155 ihbar hattına bildirmelerini istedi. Polisler, ayrıca kapılara ‘Hırsızdan Mektup Var’ broşürlerini de iliştirdi. ‘Hırsızdan Mektup Var’ adlı broşürlerde şu ifadeler yer alıyor:
 
“Apartman ana giriş kapılarını sürekli açık bırakın, binaya girmem kolay olsun. Kapı zillerine ad ve soyadınızı birlikte yazın, sizi tanıyor gibi yaparak komşunuza kapıyı açtırabileyim. Evden çıktığınızda lambaların hepsini, perdeleri, radyo televizyonu kapatın, evde olmadığınızdan emin olayım. Girebileceğim yerlerdeki kapı ve pencerelerinize güvenli kilit sistemleri taktırmayın, zorlanmadan girebileyim. Balkon altlarına araçlarınızı park edin veya eşya bırakın ki, zorlanmadan girebileyim.
 
Balkon altlarına araçlarınızı park edin veya eşya bırakın ki üst katlara çıkmam kolay olsun. Posta kutularında fatura ve postalarınız biriksin ki, evde olmadığınızı bileyim. Daire giriş kapılarınızı sıkıca kilitlemeyin, benim vaktimi almayın. Değerli eşyalarınızı ve takılarınızın hepsini yatak odasında saklayın, diğer odalarda zaman kaybetmeyeyim. Daire giriş kapılarınızın kilit göbekleri dışarıdan tutup kırılabilir olsun, rozetli kilit göbeği olmasın ki, kolayca kırıp gireyim. Sitelerinizin iç kısımlarını ve evinizin çevresini aydınlatmayın, saklanmam kolay olsun.
 
Odunluk, kömürlük ve aracınızın garajı üstündeki balkon ve pencerelerinize demir parmaklık yaptırmayın ki kolayca gireyim. Kapınızı kilitledikten sonra anahtarını, ya ayakkabı içine ya da paspas altına koyun, anahtar aramakla uğraşmayayım. Komşularınızla ilişkileriniz zayıf olsun, benim yabancı ve hırsız olduğumu bilmesinler. Kapınızın ziline bastığımda ‘kim o’ demeden yada tüpçü, elektrikçi, postacı yalanıma inanın ve hemen kapı otomatiğini açın, istediğim daireye girebileyim.
 
Evinize alarm taktırmayın, konu komşuyu rahatsız etmeden evinize girebileyim. Beni görürseniz veya benden şüphelenirseniz 155’i aramayın yakalanmayayım. Bu isteklerimden bir veya bir kaçını yerine getirirseniz, bir gün sizi de ziyaret ederim. Selamlar. Mahallenizin Hırsızı”.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X