İznik surları turizme kazandırılacak

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, İznik Müze Müdürü Haydar Kalsen ile birlikte İznik surlarını gezdi.

İznik surları turizme kazandırılacak

4 bin 970 metrekare uzunluğunda 114 burcu, 4 ana kapısı, 12 tali kapısı bulunan İznik surlarının temizliği için İznik göl sahili ve Topkapı arasında inceleme ve değerlendirmede bulunan İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve Belediye Başkanı Osman Sargın çalışmalara cumartesi günü start verileceğini belirtti.

İki sur arasında incelemede bulunan heyet İznik surlarını turizme açarak, yaşam alanlarının oluşturulması için gerekli çalışmaları sürdürdüklerini belirtirken, öncelikle rahat gezilebilir alan oluşturulması amacıyla ot ve dikenlerden temizlenmesi için çalışma başlatacaklarını ifade ettiler. İki sur arasında bulunan yaklaşık 15 metre genişliğindeki alanlarda gerek yürüyüş alanları oluşturulması, gerekse sportif amaçlı koşu ve bisiklet turları düzenleyerek yaşam alanına katılması gerektiği belirtildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X