İznik’in kurtuluşunun 96. yılı kutlandı

İznik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü törenle kutlandı.

İznik’in kurtuluşunun 96. yılı kutlandı
HABERİ PAYLAŞ

İznik’in düşmen işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü nedeniyle düzenlenen tören, İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve Belediye Başkanı Osman Sargın’ın Atatürk Anıtı’na çelenk koyması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

İznik Belediyesi önü Milli İrade Meydanı’nda gerçekleşen kutlama programına İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, Belediye Başkanı Osman Sargın, Garnizon Komutanı Binbaşı Fırat Toprak, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum ve kuruluşların müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin yanı sıra vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Osman Sargın, “Bugün İznik’in düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıldönümü. Ülkemiz Birinci Dünya Savaşı sonrasında büyük bir işgale maruz kalmış, Gazi Mustafa Kemal bu aziz millet ile birlikte bu topraklarda milletin iradesini, istiklalini ve istikbalini korumak için başlattığı mücadele ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kurmuş ve kadim medeniyetimizin yeni devleti, Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde kurulmuştur. Bizler millet olarak büyük bir medeniyetin mirasçılarıyız. Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılına yani 2023’e bizleri güçlü bir devlet ile ulaştırmak istemeyen, Haçlı anlayışı ile Türkiye’yi yeniden bir işgalin ortasında bırakmak isteyen hainlerce; 15 Temmuz’da bir işgal girişimi olmuştur. Fakat devlet geleneğini 2200 yıllık bir tarihe dayandıran bu aziz millet bu işgal girişimine dur demiş, Millet Eğilmez, Türkiye Yenilmez diyerek yeni bir destan yazmıştır” dedi.

Program, Ali Ardıç yönetimindeki halk oyunları gösterileri ile sona erdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X