Kaçak askerleri daha istemedik

Yunan basını Ankara’nın, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlığı üzerine Yunanistan’a helikopterle kaçan ‘8 askerin iadesini henüz resmen talep etmediği’ öne sürüldü.

Kaçak askerleri daha istemedik
HABERİ PAYLAŞ

Kathimerini gazetesi, ‘Ankara’nın iade konusundaki tereddüdü biraz rahatlattı’ başlığı ile verdiği haberinde diplomatik kaynakların, Ankara’nın henüz resmen iade talebinde bulunmamış olmasının Atina’da ‘ihtiyatlı bir memnuniyetle karşılandığını’ belirtmekle birlikte gecikmenin nedeninin ise Türkiye içinde yaşanan ‘kargaşa’nın olabileceğini söylediklerini de kaydetti. 

KARAR BU AY SONU

Ankara’nın şimdiye kadar ‘Adalet Bakanlığı aracılıyla Ankara’daki Yunan Büyükelçiliğine’ iade talebinde bulunmadığını doğrulayan bir Yunan diplomatik kaynak da, ‘Talebin, subaylar hakkında iddia edilen suçların listesini ve ülkede adil yargılanacağı güvencelerini içeren yasal belgelerle desteklenmesi gereğinin muhtemelen bir engel oluşturduğunu’ öne sürdü. 

Haberde Yunan mahkemesinin, Türk subaylarının iltica başvuruları konusunda Ağustos sonunda karar vermesi beklendiği de belirtildi. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X