Kaçırılan işçiler için CHP’li vekiller devrede

CHP Milletvekilleri Ahmet Akın ve Tahsin Tarhan, Irak’ta stadyum inşaatında çalışan ve şantiyeden kaçırılan 18 Türk işçinin kurtarılması için dün Bağdat’a gitti. CHP’li milletvekili Mahmut Tanal’ın da Bağdat’a gideceği açıklandı.

Kaçırılan işçiler için CHP’li vekiller devrede

Atatürk Havalimanı’nda Bağdat’a hareketinden önce gazetecilere bir açıklama yapan Tahsin Tarhan, Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatları doğrultusunda Irak’a gittiklerini belirterek şunları söyledi:

‘Kaçırılan 18 işçimizin aileleri zor durumda, çok merak ediyorlar. İş için, aş için Irak’a gitmiş, emeği ile mücadele eden vatandaşlarımız için genel başkanımız bizleri görevlendirdi. Konuyla ilgili orada çalışmalar yürüteceğiz. Iraklı yetkililerle görüşeceğiz. Aynı zamanda şirket yetkilileriyle de görüşeceğiz. Hayırlı bir haber getirmek istiyoruz. Kaçıranlar konusunda henüz bir bilgi yok. Yerinde çalışma yaptıktan sonra sanırım belli olacak. Yanlış bilgi vermek istemiyoruz. Kalış süremiz de belli değil, oradaki duruma göre hareket edeceğiz.’

TELEFON YERİNE

Ahmet Akın da açıklamasında, ’18 ailemizin gönlüne su serpebilmek için gidiyoruz. Orada bir dizi çalışmalar yapacağız. Konsoloslukla, şirket yetkilileriyle, Iraklı yetkililerle görüşeceğiz. O kardeşlerimiz için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Yerinde olayı araştırmaya ve vatandaşlarımızın yanında olmaya gidiyoruz. Elimizden her şeyi seferber etmek ve telefon yerine gidip yerinde görmek, bir şeyler yapabilmek için gidiyoruz’ diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X