Kadınlar Günü’ne zeytinlikte kutlama

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan ve eşi Yıldız Pehlivan ile İznik Belediye Başkanı Osman Sargın ve eşi Hacer Sargın, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Çamdibi Mahallesi’ndeki zeytinlikte çalışan kadınları ziyaret ederek karanfil verdi.

Kadınlar Günü’ne zeytinlikte kutlama

HAYRİ ŞEN

 

İznik Kaymakamı Ali Hamza Pehlivan, “Bugün 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ama kadınlar bizim nazarımızda bir gün değil her gün hatırlanmalı. Kadın hayatın başlangıç noktasıdır. Kadının elinin değdiği topraklar yeşerir” ifadelerini kullandı.

Kaymakam Ali Hamza Pehlivan, “Toplumun geneli için, bizler için, ülkemiz için, insanlık için çok önemli değerler üreten ve nesiller yetiştiren kadınlarımızı bulundukları yerde ziyaret etmek istedik. İznik tarımı ile de ön planda olan bir ilçe olduğu için, bizler de zeytin bahçesinde çiftçilik yapan, emek sarf eden, toprağı işleyen kadınlarımızı ziyaret ederek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutlamak istedik. Başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın da zeytin bahçesindeki ziyarette tüm kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı. Kaymakam ve Belediye Başkanı, Çamdibi köyündeki etkinlikten sonra eşleri ile birlikte ilçenin pazar yerindeki çalışan kadınları da ziyaret ederek kadınlar gününü kutladı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X