Kahraman şoför saldırı anını böyle anlattı

Ankara Kızılay’daki terör saldırısında hurdaya dönen yolcu otobüsünün şoförü Necati Yılmaz, patlamanın hareket halindeyken olduğunu söyledi. Yılmaz, ”Bir yandan kanamam devam ederken bir yandan da dolaşıyordum. Can havliyle dışarı çıkmak isteyen vatandaş

Kahraman şoför saldırı anını böyle anlattı

Ufuk Üniversitesi Dr. Rıdvan Ege Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören Necati Yılmaz, kullandığı Esertepe-Kızılay-Bakanlıklar seferini yapan 284 numaralı otobüste 10’un üzerinde yolcu bulunduğunu söyledi.

”PATLAMA HAREKET HALİNDEYKEN OLDU”

Zafer Çarşısı karşısındaki duraktan saat 18.40’ta yolcu aldığını, patlamanın otobüs hareket halindeyken meydana geldiğini ifade eden Yılmaz, otobüsün parçalanan camından dışarı fırlayıp bir süre yerde yattıktan sonra önünde bulunan halk otobüsüne yöneldiğini anlattı.

“YARALILARIN ÇIKARILMASINA YARDIMCI OLDUM”

Halk otobüsünde bulunanların dışarı çıkmaya çalıştığını belirten Yılmaz, “Dışarı ilk çıktığımda bilincim yerindeydi. Bir yandan kanamam devam ederken bir yandan da dolaşıyordum. Can havliyle dışarı çıkmak isteyen vatandaşlara yardımcı olmak istedim. Otobüse yöneldim. Birkaçının çıkarılmasına yardımcı oldum” dedi.

Yüzünde, el ve bacaklarında yanıklar bulunduğunu, genel durumunun ise iyi olduğunu dile getiren Yılmaz, en kısa zamanda görevine dönmek istediğini kaydetti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X