Kainatın güzeli Iris

Filipinlerde yapılan Kainat Güzellik Yarışması’nda birinci Fransız Iris Mittenaerewas oldu. Türkiye’yi temsil eden Tansu Sıla Çakır dereceye giremedi.

Kainatın güzeli Iris

Kainat Güzellik Yarışması Filipinler’in Manila şehrinde yapıldı. 

Yarışmada zaferi Fransa güzeli 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Iris Mittenaerewas kazandı. Mittenaere, tacını geçen yılın birincisi Filipinli Pia Alonzo’dan teslim aldı. Böylece 64 yıl sonra ilk kez bir Kainat Güzeli Fransa’dan seçilmiş oldu. En son 1953 yılında Fransız Christiane Martel Kainat Güzeli tacını takmıştı. Komedyen Steve Harvey’nin sunduğu yarışmada ikinci 23 yaşındaki Kolombiya güzeli Andrea Tovar oldu. Kainatın en güzel üçüncü güzeli ise Haiti’den çıktı. 25 yaşındaki Haiti Raquel Pelissier, 2010 yılında ülkesinde meydana gelen ve 300 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği depremde hayatta kalanlardandı.

Yarışmada Türkiye’yi temsil eden 21 yaşındaki Tansu Sıla Çakır ilk 13’e giremeyerek elendi.

Yarışmada ilk üçü paylaşan Fransa güzeli Iris Mittenaere, Kolombiya güzeli Andrea Tovar ve Haiti güzeli Raquel Pellisier seyirciyi selamladı.

Kraliçe Iris Mittenaere, tacını geçen yılın birincisi Filipinli Pia Alonzo’dan teslim aldı.

 

Fransa güzeli 23 yaşındaki diş hekimliği öğrencisi Iris Mittenaerewas sevnç göz yaşları döktü.

 

Foto: EPA

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X