‘Kalbini ve dilini kopartacağım’

Irak ve Suriye’de terör estiren IŞİD, Meksika’nın en acımasız uyuşturucu baronu olarak bilinen “El Chapo” lakaplı Joaquin Guzman’ın Ortadoğu’daki uyuşturucu ticaretine darbe indirmeye başladı.

‘Kalbini ve dilini kopartacağım’

IŞİD’in uyuşturucu ticaretine el koymasına sinirlenen Meksikalı uyuşturucu baronu Guzman, IŞİD lideri Ebubekir El Bağdadi’yi tehdit mektubu yazdı. 

Meksika’nın yüksek güvenlikli hapistanesinden kaçtıktan sonra ABD’nin başına 5 milyon dolar ödül koyduğu Joaquin Guzman’ın Bağdadi’ye gönderdiği mektup, Meksikalı uyuşturucu şebekesinin internet sayfası “Cartel Blog”da yayınlandı.

“DÜNYA SİZİN YÖNETECEĞİNİZ BİR YER DEĞİL”

Guzman, IŞİD lideri Bağdadi’ye yönelik mektubunda şu görüşleri dile getiriyor: 

“Siz, IŞİD’liler asker değilsiniz. Sizden daha alçak kimseye rastlamadım. Eğer benim operasyonlarıma zarar vermeye devam ederseniz, tanrınız bile sizi, benim adamlarımın gazabından kurtaramayacak. Adamlarım sizleri mahvedecek. Dünya sizin yöneteceğiniz bir yer değil. Sinola Cartel’in kovanına çomak sokacak “alçaklara” merhamet gösterilmeyecek. Onların kalbini ve dillerini koparacağım.”

​IŞİD UYUŞTURUCUSUNA EL KOYDU 

IŞİD’in Joaquin Guzman’ın liderliğini yaptığı Sinaola Carteli’ne ait uyuşturucuya geçtiğimiz aylarda el koyduğu iddia ediliyor. 

Geçtiğimiz Temmuz ayında Meksika’daki yüksek güvenlikli bir hapishaneden tünel kazarak kaçmayı başaran “El Chapo” lakaplı uyuşturucu baronu Guzman, dünyanın en çok aranan isimleri arasında bulunuyor.

ABD’DEN 5 MİLYON DOLAR ÖDÜL

Meksikalı yetkililer birçok suçtan sabıkası bulunan El Chapo’yu yakalamak için uluslararası istihbarat yetkilileriyle koordineli olarak çalıştıklarını belirtmişti. 

ABD, “El Chapo”nun yakalanmasına yardımcı olacak bilgiyi verene 5 milyon dolarlık bir ödül vereceğini duyurmuştu.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X