Kalp Ameliyatı Olan Hastaya Doğum Günü Sürprizi

3 kez anjiyo olan ve son olarak geçirdiği kalp krizi nedeniyle Memorial Dicle Hastanesi’ne gelen Mehmet Hanifi Arslan’ın burada yapılan tetkiklerinde tekrar ameliyat olması gerektiği, aksi taktirde yaşamının tehlikeye girebileceği söylendi.

Kalp Ameliyatı Olan Hastaya Doğum Günü Sürprizi

Uyarılar sonucu ameliyatı kabul eden Arslan, Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nden Prof. Dr. Binali Mavitaş tarafından ameliyat edildi. Tesadüfen doğum gününe denk gelen ameliyattan sonra sağlığına kavuşan Arslan’a hastanede sürpriz doğum günü partisi düzenlendi. Yaklaşık 6 yıl önce kalp hastası olduğunu öğrenen Mehmet Hanifi Arslan’a daha önce 3 kez anjiyo yapıldı. Anjiyo sonucuna göre ameliyat olması gerektiği söylenen Arslan, ameliyattan çekindiği için her defasında ameliyatı erteledi. En son kalp krizi sonucu Memorial Dicle Hastanesi’ne getirilen Mehmet Hanifi Arslan, burada yapılan tetkiklerini değerlendiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Binali Mavitaş, Arslan’a mutlaka ameliyat olması gerektiği aksi takdirde yaşamı tehlikeye girebileceği söylendi. Ameliyatı kabul eden Mehmet Hanifi Arslan, sağlığına kavuştu. Ameliyat edildiği gün tesadüfen doğum gününe denk gelmesi nedeniyle kendisine sürpriz bir doğum günü kutlaması yapıldı. “DOĞUM GÜNÜMDE YENİDEN DOĞMUŞ GİBİYİM” Ailesi, doktoru ve hastane yönetimi ve personelinin kendisine yapmış olduğu sürpriz doğum günü kutlaması nedeniyle duygusal anlar yaşayan Arslan, “Ameliyat sonrası yeniden doğmuş gibiyim. Daha önce hiç doğum günüm kutlanmamıştı, ilk kez doğum günüm kutlandı ve tamda önemli bir ameliyat geçirdiğim zamana geldiği için benim için çok sürpriz oldu. Allah bundan sonra sağlıklı ve bir yaşam nasip etsin hepimize. Ameliyat konusunda endişelerim vardı ancak Prof. Dr. Binali Mavitaş ile konuştuktan sonra endişelerim geçti ve güvendim, ameliyat oldum sonuçta sağlığıma kavuştum” dedi. “YAŞAMI TEHLİKEYE GİREBİLİRDİ” İnsan vücudunun en önemli organının kalp olduğunu söyleyen Prof. Dr. Binali Mavitaş, “Hastamız Mehmet Hanifi Arslan kalp krizi sonucu hastanemize geldi. Acil müdahalenin ardından yapılan tetkiklerinde kalp damarlarının tıkalı olduğu ve ameliyat olması gerektiğini gördük, aksi halde yaşamı tehlikeye girebilirdi. Uyarımız sonucunda bize güvenerek ameliyatı kabul eden Mehmet Bey’e koroner bypass yaptık. Başarılı geçen bir ameliyat sonucunda sağlığına kavuşan Mehmet Bey’in doğum günüymüş. Hastamızın doğum gününde sağlığına kavuşması bizleri ayrıca mutlu etti” diye konuştu. “AMACIMIZ HASTALARIMIZIN YANLARINDA OLMAK” Hastalarının iyi ve kötü günlerinde hep yanlarında olmak istediklerini söyleyen Memorial Dicle Hastanesi Başhekimi Dr. Nihat Şengal ise, şunları kaydetti: “Amacımız hastalarımıza doğru sağlık hizmetini vermek ve iyi, kötü günlerinde onların yanında olmak. Hastalarımızın doğum günlerini hastanede kutlama uygulamamızdaki amacımız, onlara azda olsa bir moral kaynağı olabilmektedir. Ameliyatı doğum gününe denk gelen Hastamız Mehmet Hanifi Arslan’ın sağlığına kavuşması bizleri çok mutlu etti. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyoruz.”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X