Kamp ateşi Yiğitali’de yandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nda 5’inci dönem sona erdi.

Kamp ateşi Yiğitali’de yandı

Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde 17 ilçedeki öğrencilerin iştirakiyle Yiğitali’de yapılan 8 dönemlik eğitim kampının 5. dönemi tamamladı. Şehir merkezine 7 kilometre uzaklıktaki Yiğitali köyünün Gölpınarlar mevkiindeki kampta başta doğa sporları, trekking, halk oyunları, drama, satranç, İngilizce ve çeşitli dallarda spor faaliyetleri yapıldı. 100 kız öğrenin katıldığı 5’inci dönem sona erdi. Kamp ateşinin yakıldığı veda törenine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra BTSO Başkanı İbrahim Burkay ile AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun da katıldı.

Başkan Recep Altepe, “Sizler için bu güzel ortamı hazırlıyoruz. Yiğitali’de şehrin stresinden uzak bu yerde güzel bir kamp dönemi geçirdiniz. Sizler bizim için önemlisiniz. İstiyoruz ki bu nimetlerden sizleri faydalandıralım. Sizleri en güzel şekilde eğitelim. Güzel zaman geçirin, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle takım ruhunu öğrenin. Kedinizi geliştirmeniz, donanımlı olmanız lazım. Çünkü bizim elmas madenlerimiz, petrolümüz, doğalgaz kaynaklarımız yok. Ama bizim çalışkan, ufku geniş insanlarımız var. Hep beraber çalışacağız” diye konuştu.

Başkan Recep Altepe, daha sonra öğrencilere sertifikalarını verdi. Şarkılar söyleyip, dans eden öğrenciler, günün sonunda protokol mensuplarıyla ile birlikte kamp ateşini yaktı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X