Kamu binalarına kentsel dönüşüm

Gemlik Belediyesi’nin kamu binalarına yönelik Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki yıkımları devam ediyor.

Kamu binalarına kentsel dönüşüm
HABERİ PAYLAŞ

CEMAL KIRGIZ

 

Belediye eski binası ve Emniyet Müdürlüğü Lojmanları’nı boşaltarak yıkımını gerçekleştiren ve Adliye ile Emniyet Müdürlüğü binasını da boşaltan Gemlik Belediyesi, Eşref Dinçer Mahallesi Veysel Karani Camii yanındaki 4 katlı Osmaniye Kuran Kursu binasının da yıkımını yaptı. 

Müftülüğün talebi sonrasında Gemlik Belediyesi tarafından yapılan deprem testlerinde riskli çıkan bina, Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yıkıldı. 

Kentsel dönüşüm kapsamında riskli kamu binalarına yönelik çalışmaların devam edeceğini vurgulayan Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, hem mahalle sakinlerinin hem de 80’ne yakın öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü Kuran kursu binasının gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra yıkılıp, çevre temizliğinin yapıldığını kaydetti. Yılmaz, “Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında riskli kamu binası kalmaması için çalışıyoruz. Gemlik Kentsel Dönüşüm Projesi’ni sağlıklı biçimde yürütmeye devam ediyor” dedi.

YENİDEN YAPILACAK

Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, yıkımı gerçekleşen Kuran kursu binasının hayırsever vatandaşlar tarafından günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden yapılacağını vurguladı. Yılmaz, spor salonu, kütüphanesi, reviri, bilişim odası ve yemekhanesi olan 50 kişilik yatılı Kuran kursu binasını önce projelendirip, ardından da kısa sürede tamamlamayı hedeflediklerini anlattı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X