Kantinler gözaltında

Mustafakemalpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerini takibe aldı.

Kantinler gözaltında
Denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü, Mustafakemalpaşa’daki iş yerlerinin ardından merkez ve mahallerdeki okul kantinlerine yönelik kontrollerini de sıklaştırdı.
 
Kantinlerde genel hijyen şartları ve çalışanların kişisel temizlikleri başta olmak üzere satışa sunulan gıda ürünlerinin ambalajının son kullanma tarihine, saklama koşullarından sunumuna kadar tüm detaylar incelendi. Belediye Başkanı Sadi Kurtulan, Mustafakemalpaşa’daki tüm işletmelerin vatandaşların daha sağlıklı, güvenli ve tüketici haklarına uygun hizmet almalarının sağlanması amacıyla mercek altında tutulacağını söyledi.
 
18 BİN ÖĞRENCİ
 
Mustafakemalpaşa’da 108 okulda 18 bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Başkan Kurtulan, “Öğrencilerin günlük beslenmelerini büyük ölçüde kantinler sağlıyor. Çocuklarımızın sağlıklı bir eğitim dönemi geçirebilmeleri adına kantin gibi işyerlerinin gıda ve hijyen koşullarına uymaları konusunda hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Denetimler devem edecektir” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X