Kapı kapı gezip anlatıyorlar: Elektrikli cihazlar doğru kullanılırsa fatura iner!

Bir lambanın yandığı, bir buzdolabı ve televizyonun çalıştığı yıllar geride kaldı. Artık evlerde ve işyerlerinde elektrik olmadan bir şey yapabilmek mümkün değil. Fakat elektrikli cihaz sayısı arttıkça da elektrik faturası yükseliyor. Limak Uludağ Genel Müdürü Ali Erman Aytac, elektrikli cihazların doğru kullanılmasıyla faturaların yüzde 20 azalabildiğini söyledi. Kurulan Enerji Danışmanım timleri kap kapı gezip tasarrufun yollarını anlatıyorlar. Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz yazdı…

Kapı kapı gezip anlatıyorlar: Elektrikli cihazlar doğru kullanılırsa fatura iner!
HABERİ PAYLAŞ

Genç nesiller bilmez… Bir zamanlar, elektrik üretimi tüketimi karşılamadığı için günün belirli saatlerinde periyodik olarak elektrik kesintisi uygulanırdı.

Bizim kuşak bu kesintilerle büyüdü.

O yıllar, mum ya da gaz lambaları evlerin vazgeçilmeziydi. Evlerde de aydınlatma dışında elektrikli cihaz olarak buzdolabı ve televizyon vardı.

Günümüzdeyse…

Birkaç dakikalık elektrik kesintisine bile tahammülümüz yok. Çünkü, kullandığımız her şey elektrikle çalıştığı için resmen yaşam duruyor.

Aydınlatmanın yanı sıra buzdolabından fırına, televizyon ve bilgisayardan mutfaktaki aletlere, ısınmadan serinlemeye, hatta cep telefonu şarjına kadar elektriğe bağımlı hale geldik.

Ne var ki…

Bunun da bir faturası var. Günlük yaşamı kolaylaştıran elektrikli cihazlar arttıkça, elektik tüketimi de arttığı için elektrik faturaları yükseliyor.

İşte…

Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Yalova illerinde toplam 5 milyon elektik abonesine hizmet veren Limak Enerji Genel Müdürü Ali Erman Aytac tam da bu kapsamda önemli bir çalışma başlattı.

Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamı için tıklayın…

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X