Kar altında dondurma izdihamı!

Kahramanmaraş’ta bir dondurma firması tarafından kentte kar altında dondurma dağıtıldı. Kar altında kesilerek ücretsiz dağıtılan 200 kilo Maraş dondurması 20 dakikada tükendi.

Kar altında dondurma izdihamı!

Trabzon Bulvarı’nda dondurma bir firması tarafından kentteki kar yağışı nedeniyle vatandaşlara ücretsiz Maraş dondurması dağıtıldı. Firma yetkilisi Sami Kervancıoğlu’nun kar altında, soğuk havada satırla kestiği dondurmadan almak isteyenler birbiriyle yarıştı. 200 litre süt kullanılarak 1 ayda hazırlanan 200 kilo Maraş dondurması 20 dakikada tükendi.

Firma yetkilisi Sami Kervancıoğlu, soğuk havada dondurma yemenin zararın aksine faydalı olduğunu kaydederek, şöyle dedi:

“Kahramanmaraş dondurması dünyaca ünlü bir dondurma. Yazın yiyoruz, kışın da kar altında yemeye devam ediyoruz. Çünkü Kahramanmaraş dondurmasının özelliği keçi sütü, salep ve doğallığıdır. İnsanlarımıza hiçbir şekilde zararlı değildir. Kışın kar altında dahi bu dondurmayı yiyebiliriz. Kesinlikle hiçbir zararı yoktur.”

Adanalı üniversite öğrencisi Seda Özkaya ise kar yağışı altında ilk kez Maraş dondurması yediğini ve beğendiğini söyledi.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X