Kar yağışı Bursa’nın üst kesimlerini beyaza bürüdü

Bursa’da kış şartlarının etkisini göstermesiyle beraber 3 ilçede okullar tatil olurken şehrin üst kesimleri beyaza büründü. Karayolları ve Büyükşehir Belediyesi ekipleri de Uludağ yolunun kapanmaması için gece boyunca küreme ve tuzlama çalışması yaptı.

Kar yağışı Bursa’nın üst kesimlerini beyaza bürüdü

Yenişehir, Harmancık ve Büyükorhan’da taşımalı sistem dahil ilk, ortaokul ve liseler, Orhaneli’nde ise taşımalı sistemle eğitim gören öğrenciler için okulların tatil edildiği Bursa’da gece boyu aralıklarla yağan kar Uludağ eteklerinde bulunan birçok mahalleyi beyaza bürüdü.

​Teleferik, Uludağ yolu, Zeyniler gibi şehrin üst kesimlerinde kalan semtler beyaza büründü. Bursa’dan Oteller Bölgesi’ne yolcu taşıyan teleferik ise kar yağışına rağmen çalışmaya devam etti. Yıldırım Belediyesi ekipleri de Kaplıkaya Teleferik ve Zeyniler’de küreme ve tuzlama çalışması yaptılar. 

Uludağ yolunda da çalışma gece boyunca sürdü. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve karayolları ekipleri gece boyu yolların açık kalması için küreme ve tuzlama yaptı. 

Gece boyu yağan karın gün içinde de etkisini sürdürmesi bekleniyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X