<

Kara Kuvvetleri Komutanı Suriye sınırında

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak, Suriye sınırında incelemelerde bulunmak üzere Kilis’e geldi.

Kara Kuvvetleri Komutanı Suriye sınırında
HABERİ PAYLAŞ

Orgeneral Salih Zeki Çolak, beraberinde 2’nci Ordu Komutanı Orgeneral Adem Huduti ve askeri yetkililer ile birlikte helikopter ile Kilis’teki 2’nci Hudut Tabur Komutanlığı’na ait piste indi. Burada Kilis Kilis Valisi Süleyman Tapsız ve askeri yetkililer tarafından karşılanan Orgeneral Çolak ve beraberindekiler, Suriye ve sınır hattındaki gelişmelere ilişkin bilgi aldı.

 

Orgeneral Çolak, daha sonra Suriye sınırındaki Öncüpınar Hudut Bölük Komutanlığı’nı ziyaret etti. Buradaki birlikleri denetleyerek incelemelerde bulunan Orgeneral Salih Zeki Çolak, hakim noktalardaki zırhlı birlikleri de inceledi. Orgeneral Çolak ve beraberindekiler inceleme ve denetlemelerin ardından helikopter ile kentten ayrıldı. Orgeneral Çolak’ın sınır hattındaki Gaziantep’in Karkamış ile Şanlıurfa’nın Suruç, Akçakale ve Ceylanpınar ilçelerinde de denetlemelerde bulunacağı ifade edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X