Karacabey altyapısına 250 milyonluk yatırım

Büyükşehir Belediyesi, BUSKİ aracılığıyla Karacabey’e 250 milyon TL’lik yatırım yapıyor. Özellikle kanalizasyon açısından en sıkıntılı bölge olan Mecidiye ve Yeni Mahalle de çalışmalara hız verildi.

Karacabey altyapısına 250 milyonluk yatırım

Karacabey’de de altyapı ve çevre yatırımlarına ağırlık veren Büyükşehir Belediyesi,  Mecidiye ve Yeni Mahalle bölgesinde önemli sorunlarından biri dlan kanalizasyon sorunu ortadan kaldırılıyor. 

Her iki bölgede de çalışmalara hız verilirken, yapılan imalatlarla kanalizasyon atıkları ana kolektörlerle arıtma sistemine bağlanacak. Yine bölgede yapılan yağmur suyu hatları ile yağmur ve sel suları toplanarak, Canbolu deresine bağlanacak.

ÇALIŞMALARI İNCELEDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, beraberindeki Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan ile birlikte Mecidiye Mahallesi’nde devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceledi. Büyük bütçeli altyapı yatırımları ile Bursa’yı geleceğe taşırken, merkeze sonradan bağlanan 10 yeni ilçede de altyapı yatırımlarını hız kesmeden sürdürdüklerini ifade eden Başkan Altepe, “BUSKİ marifetiyle 256 kilometrekareden 11 bin kilometrekareye çıkan sorumluluk alanımızda eksiklikleri hızla gideriyoruz. Karacabey ilçemizde de yaptığımız ve halen devam eden yatırımlar 50 milyon TL’ye yaklaştı. Yine planlama aşamasındaki arıtma tesisleri ve diğer projelerle 200 milyon TL’lik ilave yatırım daha yapılacak. Yani birkaç yıl içinde Karacabey ilçesinde 250 milyon TL’lik yatırım sadece altyapı için yapılmış olacak. Mecidiye ve Yeni Mahalle de kanalizasyon açısından en sıkıntılı bölgelerdi. Çalışmalarımız Bayıraltı dediğimiz mevkide devam ediyor. Burada yapılan kolektörlerle kanalizasyon atıkları arıtma sistemine dahil edilmiş olacak. Yine yağmur suları da yeni hatlarla burada toplanacak ve Canbolu deresine bağlanmış olacak” diye konuştu.

ÖZKEN’DEN ALTEPE’YE TEŞEKKÜR

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da içme suyu, kanalizasyon, arıtma tesisi gibi büyük yatırımların Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldığını hatırlatarak, bölgeye kazandırdıkları yatırımlar dolayısıyla Başkan Recep Altepe’ye teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X