Karacabey Kültürpark’ta ıslah çalışması

Karacabey Atatürk Kültürparkı içerisinde yeralan ve azmak olarak bilinen bölgenin ıslah edilmesi için çalışma başlatıldı. Canbalı Deresi’nden bölgeye temiz su verilerek temizlenmesi hedefleniyor.

Karacabey Kültürpark’ta ıslah çalışması

AYHAN FİDAN

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, DSİ 12. Şube Müdürü Çağatay Ünlü ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu. Canbalı Deresi’nden verilecek temiz su ile bölgenin temizlenmesi amaçlanıyor. Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Karacabeyimizin doğal güzelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. 190 dekarlık bir alanda bulunan Atatürk Kültürparkımız tüm vatandaşlarımıza hizmet vermekte. Burada bulunan kirli suyu temiz suya çevirdiğimizde güzel bir tablo ortaya çıkacak” dedi. 

PARKA ENTEGRE OLACAK

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, “Bu park yediden yetmişe herkese hizmet ediyor. Diğer yandan tarımsal alanlar, yerleşim alanları ve işletmeler var. İnsan sağlığı açısından, kötü koku oluşturan, görüntü kirliliği oluşturan ve canlıların yaşamasına müsaade etmeyen ortamı rehabilite ederek balığıyla, kuşuyla her türlü canlının yaşadığı, gelen insanların içinin ferahladığı, rahat bir nefes aldığı, parka entegre edilen doğal bir suyu Karacabeyli hemşerilerimizle buluşturacağız” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X