Karacabey sahilleri canlanıyor

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Karacabey sahillerinde yapılan çalışmaları inceledi. Başkan Altepe, ‘Sahillerin bakımı en kaliteli makinelerle yapılıyor. Büyükşehir’in yatırımlarıyla Karacabey’in vizyonu değişecek’ dedi.

Karacabey sahilleri canlanıyor
HABERİ PAYLAŞ

Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak bütünşehir uygulamasıyla Bursa’nın tüm değerlerine sahip çıkıyoruz. Bursa tüm özellikleriyle yeniden canlanıyor. Sahillerimiz de en önemli değerlerimizden… Bursa, bir sahil şehri olmasına rağmen sahil stratejik planlarında olmayan bir kentti. Bursa’nın sahilinin olduğu, Gemlik Körfezi’nin de Bursa’nın körfezi olduğu artık, Büyükşehir ve bütünşehir uygulamalarıyla birlikte iyice ortaya kondu” diye konuştu.

 

KÖRFEZ BÜYÜKŞEHİRE EMANET

Başkan Altepe, Büyükşehir Belediyesi’nin Bursa’nın körfezindeki tüm sahillerde yoğun olarak çalıştığını, sahillerin temizliğinden altyapı çalışmalarına kadar gereken tüm işlerin yapıldığını ifade etti. Karacabey’de de vatandaşların tatillerini güzelce geçirebileceğini belirten Başkan Altepe, “İnsanların Karacabey’de rahatlıkla denize girebilmeleri için bu alanların düzenlemesi de Büyükşehir Belediyesi desteğiyle gerçekleşiyor. Bu bölgelerde uzun yıllardır beklenen hizmetler artık yapılıyor. Karacabey sahilleri de altyapının düzenlenmesi ve çevre yatırımlarıyla birlikte gerçek anlamda sağlıklı bir turizm bölgesi olma yolunda hızla ilerliyor” dedi.

Yeniköy – Malkara arasında yaklaşık 4 km’lik sahilde çalışmaların devam ettiğini anlatan Başkan Altepe, bölgedeki 500 bin metrekare alan projesinin de tamamlanacağını kaydederek kısa zamanda imalatların başlayacağını ifade etti.

SAHİLLER DEĞERLENİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin tüm sahil bölgesinde rekreasyon alanları ve dinlenme alanlarıyla turizm odaklı sosyal yatırımları gerçekleştirdiğini kaydeden Başkan Altepe, “Bölgedeki ekip ve ekipman desteğiyle sahiller her anlamda temiz ve bakımlı hale geliyor. Sahillerin bakımı da en kaliteli makinelerle yapılıyor. Büyükşehir’in yatırımlarıyla Karacabey’in vizyonu değişecek” şeklinde konuştu.

Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan da Yeniköy’deki en büyük sıkıntılardan birinin sahillerdeki temizlik durumu olduğunu belirterek, “Sahillerimizin temizliği Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılıyor. Yeniköy tarihi açısından bir dönüm noktası olabilecek sahil projesini Büyükşehir Belediyesi ile değerlendiriyoruz” diyerek Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür etti.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X